Яка унікальність тексту повинна бути на сайті

Початківців копірайтерів і власників сайтів цікавить питання – яка унікальність повинна бути у текстів на сайті. У цій замітці спробуємо розібратися з настільки важливим параметром.

Унікальність – важливий технічний параметр тексту, який спільно з іншими його характеристиками впливає на ранжування і видачу. Пошуковики люблять унікальні тексти, які мають цінність для відвідувачів. Вони повинні бути змістовними і не повторятися в інших джерелах.

Яка повинна бути унікальність текстів

Унікальність контенту визначається за допомогою різних алгоритмів і сервісів перевірки антиплагіату.

Унікальні текст:

  1. Включає унікальний зміст, якого немає в інших сайтів
  2. Не повторюється в такому ж вигляді в інших веб-джерелах.

Оригінальність тексту досягається різним шляхом. Найбільш банальний – рерайтинг або переписування тексту іншими словами. У цьому випадку про перший аспект говорити не доводиться. Хоча у результаті і виходить технічно-унікальний контент.

До прикладу, у джерелі було речення:

«Єдиний спосіб зробити велику роботу – щиро любити те, що ти робиш (Стів Джобс)»

Його можна переписати так: “Щоб робити великі справи треба по-справжньому бути закоханим у свою справу (Стів Джобс)”. І тоді це буде унікальний фрагмент відносно першоджерела.

Унікальний зміст створюють копірайтери-експерти. Але ми трохи відволіклися.

Отож, яка повинна бути унікальність тексту ?

Відсоток унікальності тексту

На жаль, нікому не відомі секрети пошукових систем. Вебмайстри і оптимізатори ведуть запеклі дискусії на рахунок важливості унікальності і точних цифр цього параметра. Але більшість сходиться на тому, що унікальність контенту суттєво і позитивно впливає на сайти. Крім того, копіпаст і неунікальні проекти мають ризик отримати санкції від пошукових систем.

У середньому, співтовариство контент-маркетологів вважає нормальною унікальність від 85% і вище.

Але багато власників сайтів в гонитві за 100% унікальність забувають про те, для чого пишуться тексти. Вони в першу чергу повинні задовольнити пошукові запити користувачів. А щоб форма і зміст були на найвищому рівні над текстом повинні працювати професіонали.

Новачки часто просто беруть текст і для досягнення потрібного відсотка унікальності наповнюють речення порожніми фразами і фрагментами. У результаті виходить  начебто і оригінальний текст, але читаючи його, розумієш, що це суцільна вода, яка не приносить користі читачам.

Яка повинна бути унікальність тексту на сайті

Це багато в чому залежить від напрямку. Погодьтеся, що досягти навіть 85% при якісному викладі для новинних порталів буде вельми складно. Те ж саме відноситься і до складних тематик, тексти яких рясніють вузькоспеціалізованими термінами.

Тому однозначної відповіді на таке запитання немає. На багатьох новинних сайтах прес-релізи передруковуються з нульовою унікальністю.

З іншого боку, важливо зрозуміти, який відсоток унікальності тексту допускається. І тут знову визначальним фактором стає тематика. Бувають успішні ресурси і з дуже низьким відсотком унікальності, але це швидше виняток.

Варто також звернути увагу, що при запозиченні чужих текстів можна отримати позов з приводу авторських прав і навіть втратити свій веб-ресурс.

Але якщо ви чекаєте готового рецепту, то унікальність якісного тексту повинна бути не нижчою 85-90%. Компетентний автор досягне такого показника без зайвих труднощів в 90% випадків. Решта 10% – згадані складні тематики, які рясніють приголомшливими наборами термінів.

Підсумуємо

Яка повинна бути унікальність текстового контенту залежить від багатьох факторів. Але не варто нехтувати цим найважливішим параметром. Немає жодних доказів, що пошукові системи можуть добре сприймати запозичення і використання чужого контенту на інших проектах.

Якщо ви хочете замовити якісні, а головне унікальні статті для свого сайту – звертайтесь до представників нашої студії. Ми унікалізуємо потрібний вам матеріал або створимо унікальні авторські статті для вашого бізнесу.