Seo тексти

Seo текст – це текстовий контент, в якому використані принципи пошукової оптимізації та враховані вимоги пошукових систем. Як наслідок, він значно краще ранжується пошуковими системами.

Seo копірайтинг тексту – безпосередній процес оптимізації контенту. Він вимагає знань і умінь, які допомагають досягти кращого результату та впливає на розвиток сайту.

Що це означає? Люди завжди вбивають в пошуковий рядок деякі слова або фрази (ключові слова або ключовики). А якщо текст пишеться без звернення уваги на них, то він може бути помічений тільки на веб-ресурсі з дуже великою відвідуваністю. А якщо ви тільки створили сайт і написали кілька статей без знання правил seo оптимізації текстів, то результати будуть дуже низькими.

Інший важливий аспект пошукової оптимізації текстового контенту – використання мета-тегів. До них відносяться тайтл (title), дескрипшен (descriprion) і ключові слова (keywords). Для пошукових роботів вони є візитною карткою тексту, де описано його зміст. Якщо ви просто наповнюєте свій сайт і не використовуєте ці теги, то просуватися буде дуже складно. Про них ми детально розповімо нижче.

І нарешті, текст повинен бути унікальним, структурованим і грамотним. Це все як незаперечні аксіоми.

Якщо у вас немає бажання і часу розбиратися у всіх тонкощах створення оптимізованих текстів, але ви хочете замовити seo-тексти для свого сайту – напишіть нам і ми запропонуємо оптимальні умови.

Отже, головні характеристики seo тексту:

 • використання ключових слів в оптимальній кількості;
 • зміст правильних мета-тегів;
 • унікальність, грамотність і структурованість.

Тому ми створюємо seo-тексти, які містять ключові слова та допомагають підніматися вашого сайту в топ видачі.

Написання seo-текстів – особливості і правила

Перед написанням сео-тексту будь-якої тематики необхідно зібрати згадані ключові слова. Це дозволяють зробити спеціальні сайти, а також такі сервіси як Keyword Planner від Google і WordStat від Yandex. Ключові слова в залежності від популярності діляться (конкурентності) на три типи: високочастотні, середньочастотні і низькочастотні. Ми розповімо про їх особливості в окремій статті.

Якщо говорити простими словами, то вся суть seo оптимізації тексту полягає в тому, щоб правильно розподілити підібрані ключові слова по всьому тексту і при цьому зберегти потрібний баланс. Дуже погано використовувати занадто багато ключових слів у тексті. Надлишок таких фраз називається переспамом і дуже не подобається пошуковим системам. Результат переспаму може бути навіть гіршим, ніж якщо статтю не оптимізувати зовсім. Пошуковики знають про хитрування авторів і зробили для обчислення прийомів SEO спеціальні фільтри, які визначають занадто велику кількість ключових слів.

На жаль, SEO – це не точна наука, і ніхто вам не дасть готових рецептів. Одна і та ж стратегія може не підходити для текстів різних напрямків. Варто розуміти, що оптимізатори – конкуренти пошукових систем. Адже завжди можна замовити рекламу у Гугла або Яндекса і потрапити на перші місця видачі. Але в довгостроковій перспективі seo-оптимізація текстів окупається в рази.

Як заповнювати мета-теги сторінки правильно

Нагадаємо, що є три мета-теги, важливих для просування тексту:

 • Тайтл (title) – заголовок;
 • Дескрипшен (description);
 • Кейвордс (keywords).

Сеошні мета-теги виконують дві функції:

 • вони відображаються в пошуковій видачі

1 – тайтл, 2 – дескрипшен. Якщо ви не заповните їх, то пошукова система сама підбере для видачі найбільш підходяще, на її думку, зміст (не факт, що вигідне для вас).

 • І допомагають пошуковикам визначити, про що текст.

Ми більш детально розповімо про мета-теги в розділі «Оптимізація» нашого блогу. А тут наведемо лише найбільш важливі вимоги до них.

Метатег тайтл

Що таке тайтл? Насамперед це заголовок, який відображається в сніпеті пошукової видачі.

Він повинен включати не більше 70 символів з пробілами і містити головний ключ, під який оптимізується текст. Наприклад, якщо ви пишете про те, що таке seo-тексти, то заголовок може виглядати так (головний ключ тут seo-тексти):

«Що таке seo-тексти і як вони впливають на просування вашого сайту».

Дуже добре, якщо основний ключ знаходиться якомога ближче до початку сторінки.

Мета-тег дескріпшен

Містить вибірку або короткий опис тексту. Він не повинен включати інформацію, якої немає в тексті. Просто коротко розкажіть читачам, про що ваша стаття.

Рекомендована кількість символів в дескріпшені – 145-165 з пробілами. Хоча нещодавно google розширив це кількість, рекомендуємо орієнтуватися саме на цю вимогу, оскільки Яндекс ще нічого не змінив.

Мета-теги краще складати, коли текст уже готовий і ви маєте цілісне уявлення про нього. Якщо в CMS вашого сайту немає полів під сеошні мета-теги, попросіть свого програміста їх створити або дізнайтеся самі, як вони додаються.

Мета-тег Keywords

Сьогодні багато фахівців стверджують, що тег «ключові слова» не має значення. Хоча є і протилежна думка про те, що Яндекс все ще звертає на них увагу. Тому прописати ключові фрази буде не зайвим. 5-6 кейвордів буде цілком достатньо.

Як писати seo-тексти, щоб це приносило результат

Сам seo текст оптимізують вставлянням у нього ключових слів в правильних пропорціях. Є кілька аксіом стосовно оптимізації, які визнає переважна більшість вебмайстрів.

Отже, правильний сео текст повинен відповідати наступним вимогам:

 • Головний ключ слід використовувати у заголовку статті H1, допустимо в непрямому входження;
 • Головний ключ повинен міститися в одному з двох перших речень матеріалу в прямому входженні;
 • Бажано використовувати основний ключовик також в одному або декількох заголовках рівня H2;
 • Потрібно прагнути повністю задовольнити пошуковий запит читача і дати йому всеохопну відповідь по своїй темі, наскільки це можливо;
 • Крім ключових фраз написання сео текстів вимагає використання синонімів та основних понитий, які відносяться до теми (це більше відноситься до lsi-копірайтингу, який є одним з різновидів оптимізації контенту);
 • Не варто переспамлювати статті надлишком пошукових фраз, оскільки це часто обертається санкціями для сайту;
 • В залежності від обсягу seo тексту, в ньому використовується 5-7 ключовиків. Вони можуть відрізнятися між собою, але бажано, щоб їх об’єднувала загальна канва матеріалу;
 • Використовувані ключі повинні бути розподілені по тексту пропорційно;
 • Текст повинен бути унікальним на 95-100%.

Унікальність seo тексту – його технічна характеристика, яка вказує на неспівпадіння зі змістом інших матеріалів, які проіндексовані пошуковими системами. Її можна перевірити, вставивши статтю в поле сайту перевірки на плагіат, наприклад, text.ru.

Більше про унікальність ви можете дізнатися в нашій окремій статті.

Seo аналіз тексту онлайн

На око дуже складно сказати чи правильно ви використовували SEO-прийоми при створенні контенту, тому копірайтери аналізують зміст своїх творів за допомогою спеціальних сервісів.

Їх дуже багато, а деякі мають платну підписку. Один з найбільш простих і якісних сервісів – Advego.

Зазвичай такі сервіси визначають важливі параметри текстів:

 • Воду;
 • Заспамленість;
 • Академічну «тошноту»;
 • «Тошноту» по слову.

Ви можете почитати про всіх цих характеристик у статтях нашого блогу. З рекомендацій виділимо, що бажано уникати частоти по слову більше 3% і академічної тошноти більше 8%. Але все це спірні моменти.

Seo аналіз тексту – велика майстерність, яке спирається на теоретичні знання і практичні навички.

Сподіваємося цей короткий екскурс допоможе вам краще зрозуміти специфіку створення оптимізованого контенту. Якщо ж ви хочете замовити seo тексти – ми виконаємо будь-яке ваше завдання із задоволенням!